Pohnite s tým aj vy! Staňte sa jeho mentorom! Posuňte myšou predel medzi obrázkami, aby ste videli, akú budúcnosť môže mať toto dieťa aj vďaka vám.

Často premýšľam, ako zlepšiť svoj život a život našej rodiny. Mám siedmich súrodencov a rodičia sú nezamestnaní. Sestry a bratia chodia do školy v Kecerovciach a v Herľanoch.

Mojim snom je, aby sme sa mali lepšie. Som žiakom základnej školy v Kecerovciach. Najradšej by som pokračoval v štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach – odbor spev.

V komunitnom centre v Rankovciach mi hovoria, že som múdry, talentovaný, šikovný, zodpovedný a mám stále na sebe pracovať. V lete som bol v tábore Idy Kelarovej s deťmi z československého zboru rómskych speváčikov Čhavorenge.

V budúcnosti by som si chcel založiť hudobnú skupinu s kamarátmi z Rankoviec a byť jej spevákom. Baví ma aj futbal, tenis, hokej.


jaNašiel som si mentora! Stal sa ním Juraj Húska.

Juraj má 27 rokov a pracuje ako programátor testov v Zürichu. Vyštudoval informatiku v Brne. Rád sa učí nové veci a rád nachádza nové spôsoby ako sa novým veciam učiť. Myslí si o sebe, že je veselý a spoločenský človek. Najradšej číta knihy v parku alebo cestuje. Medzi jeho ďalšie záľuby patrí šport (bojové športy a beh), počítačové hry a informačné technológie. Má veľmi rád prírodu a taktiež čisté a historické mestá.