Volám sa Lukáš Dunka,  pochádzam z osady Podsadek a momentálne pracujem ako lokálny asistent v komunitnom centre v Starej Ľubovni-Podsadku.

S rodičmi som už sám, súrodenci majú svoje rodiny.

Venujem sa krajčírstvu a v komunitnom centre vediem krúžok Šikovní krajčíri. S chlapcami vyrábame krásne výrobky, napríklad oblečené figúrky z textilu a rozdávame ich. Zaujíma ma navrhovanie oblečenia a raz by som chcel mať vlastnú módnu značku. Rád robím aj účesy a vždy, keď sa v osade chystá nejaké podujatie, ľudia za mnou prichádzajú akože „do kaderníctva“. Teší ma, keď môžem skrášľovať ľudí.

Rád by som nazrel do ozajstného sveta módy a stylingu, a preto by bolo super, ak by som stretol mentora, ktorý sa v ňom vyzná.

 

 

 

 

Našiel som si mentora! Stal sa ním Peter Dubec

Je vyše desaťročie vo vedení Modlitebného spoločenstva ECAV na Slovensku (tajomník, zástupca vedúceho) a aktívny prispievateľ do informačného časopisu MoSt tohto spoločenstva a administrátor jeho webového portálu.

Bol dozorcom, teraz je presbyterom v cirkevnom zbore ECAV Kremnica / dcérocirkev Žiar nad Hronom.

Popri zamestnaní si zvýšil teologické vzdelanie. Napísal mnoho článkov v časopisoch Evanjelický Východ, EPST a Cestou Svetla. Okrem toho napísal dve knihy: Základná škola utrpenia a Za vzdialenou nádejou (Mária a Marta).

V civilnom zamestaní pracuje ako informatik a prevádzkuje ubytovanie na súkromí krahule.com.

Je ženatý, má dve deti a okrem toho pracuje s mladými v Royal Rangers a trochu aj s Detskou Misiou.