Pohnite s tým aj vy! Staňte sa mentorom tohto dieťaťa! Posuňte myšou predel medzi obrázkami, aby ste videli, akú budúcnosť môže mať toto dieťa aj vďaka vám.

Romana Janová má 18 rokov a študuje v druhom ročníku strednej odbornej školy, elokované pracovisko Veľká Ida, odbor výroba konfekcie.

Pochádza zo šiestich súrodencov, najmladší ma desať rokov a najstarší brat už ma vlastnú rodinu. Spolu s mladšou sestrou chodieva pravidelne do KC Veľká Ida. Mama nepracuje a otec sa zúčastňuje aktivačnej činnosti v obci.

Škola ju veľmi baví, rada šije a dokáže si už pre seba ušiť aj šaty. Romana mala v čase rozhovoru na krku krásny čiernobiely šál, ktorý si sama ušila.

Vo voľnom čase rada spieva ale aj pomáha doma. Aj keď by chcela byť speváčkou, uvedomuje si, že je to ťažko dosiahnuteľný cieľ a preto bude spokojná, keď sa jej podarí nájsť prácu vo svojom odbore.


barbora-bartekovaNašla som si mentorku! Stala sa ňou Barbora Barteková.

Barbora pracuje ako učiteľka angličtiny na základnej škole v Bratislave. Vo voľnom čase rada hrá na gitare. Verí v dobro a optimisticky hľadá spôsoby, ako sa veci dajú urobiť a zmeniť k lepšiemu.