Posuňte myšou predel medzi obrázkami, aby ste videli, akú budúcnosť môže mať toto dieťa.

Timea Horváthová je najstaršia zo štyroch súrodencov, najmladší brat má pol roka. Mama sa stará o malých súrodencov a otec príležitostne pracuje.

V škole má rada matematiku.

Vo voľnom čase sa hra so súrodencami, sleduje seriály.

Jej snom je byť lekárkou.


Našla som si mentora! Stala sa ním Kristína Janačková.

Obrázok1„Moje meno je Kristína, ale medzi ľuďmi som známejšia ako Tinka. Už druhý rok žijem v nemeckom meste Freiburg, kde študujem mediálno-kultúrne vedy a germanistiku. V budúcnosti by som sa chcela venovať žurnalizmu, teraz som začala pracovať pre univerzitné noviny. Na univerzite každý deň stretávam množstvo ľudí z najrôznejších kútov sveta. Zistila som, že spoznávanie iných kultúr ma veľmi baví. Ak práve neštudujem, angažujem sa v spolku, ktorý pomáha utečencom. Tu som získala svoje prvé mentorské skúsenosti. Pravidelne sa stretávam s jedným utečencom, ktorému pomáham pri integrácii, učení nemčiny, ale občas radi trávime čas aj ničnerobením. Keď som sa dopočula o projekte Schopné deti, okamžite som spozornela a hľadala, kde môžem vyplniť prihlášku.

Svojmu schopnému dieťaťu by som chcela pomôcť získať potrebné vzdelanie na dosiahnutie jeho sna. Rada pomôžem pri každodenných trápeniach so školou – pri domácich úlohách alebo príprave na písomku. V škole som patrila medzi veľmi dobrých žiakov a mám aj skúsenosti s doučovaním. Myslím, že mojou prednosťou sú cudzie jazyky, nakoľko ich ovládam viacero, ale cudzia mi nie je ani matematika. Za veľmi dôležité pokladám aj plánovanie budúcnosti. Preto by som chcela svojmu dieťaťu pomôcť pri výbere vhodnej strednej školy, prípadne ďalšieho vzdelanie. Okrem toho dúfam, že budem dobrou kamarátkou môjho „chránenca“.“