Eva a Naďa z Kanady

Bolo super. Skvelá nálada, sympatie a priateľský rozhovor.

Trojica – lokálna mentorka Monika z Rankoviec, online mentorka Naďa z kanadského Edmontonu a chránenkyňa Evka z Rankoviec, ktorú o rok čaká v Košiciach maturita, sa stretli v Auparku v Košiciach. Sadli si na kávu a zákusok.

Naďa a Evka sa dobre porozprávali. Dokonca si robili test osobnosti, kde Evke vyšlo vlastne to, čo sa rozhodla robiť: bude z nej veľmi dobrá sociálna pracovníčka.

Prišla reč aj na tému brigáda cez letné prázdniny. Naďa navrhovala Evke nejaké diakonické zariadenie, napríklad hospic v ČR, kde by si vyskúšala v praxi aj inú sociálnu prácu, ako len s deťmi v komunitnom centre, čo už pozná. Evka by aj išla, ale nie sama, preto o tom ešte všetky tri pouvažujú. Trojica preberala i to, kde všade môže Eva využiť svoje vzdelanie. Možno by bolo dobré, keby sa mala možnosť stretnúť s niekým, kto pracuje ako sociálny pracovník na polícii, alebo niekto z reedukačného centra. To Evku veľmi zaujalo.

Veríme, že aj v Nadi nájde podporu a zvládne nielen dokončiť strednú a potom vysokú školu, ale nájde si aj dobré uplatnenie v živote ?

16831852_1400840916623829_9166695128168464589_n

Pridaj komentár